SON DAKİKA
deniz-seki

SON KARAR!

Bu haber 14 Eylül 2018 - 7:11 'de eklendi ve 247 views kez görüntülendi.

Hafta başında Denizli Valiliğinde yapılan toplantıda başta mali konular olmak üzere sorunların çözümü konusunda güç birliği yapıldığını yazmıştık. (Daha doğrusu edindiğimiz bilgiler, aldığımız duyumlar öyleydi)

Bu toplantının ardından yazdığım köşe yazımda, toplantının önemine değinmiş, olağanüstü genel kurula kadar bazı adımlar atılacağına inandığımı ifade etmiştim. Hatta bir tık ileri gidip, toplantının bir sonucunun da, olağanüstü genel kurulda Mustafa Üstek’in de yeni bir yönetimle yoluna devam edeceği olarak yorumlanması gerektiğini yazmıştım.

Önceki akşam bir televizyon programında, dün de bazı internet haber sitelerinde başkan Mustafa Üstek’in ne olursa olsun 20 Eylül’deki olağanüstü genel kurulda aday olmayacağı açıklamalarını okuduk. Geçen hafta katıldığı bir televizyon programında, genel kurulda aday çıkması halinde her türlü desteği vereceğini, çıkmaması halinde yeniden aday olup Denizlispor’un kayyuma kalmasına izin vermeyeceğini söyleyen Mustafa Üstek, bir hafta sonra sağlık sorunları sebebiyle kesinlikle aday olmayacağını açıkladı. (İnsan sağlığı her şeyin üstündedir. Bu yüzden alacağı her karara saygı duyarım. Aday olup olmayacağı değil, bu konuda sürekli fikir değişikliği kafa bulandırıyor.)

Özellikle (bu sezonki transfer dönemine kadar) mali disiplin konusundaki çalışmaları küçümsenemeyecek kadar önemli olan, en az 5 defa kulübün puanının silinmesini engelleyen, sözün açıkçası ne zaman para ihtiyacı olsa elini cebine atan Üstek’in yaptığı fedakarlıkları bir kenara atmak mümkün değil. Sportif anlamda başarısız bir başkanlık dönemi geçirmiş olsa da, kulübü mali olarak ayakta tutmayı başardı.

Ancak bir haftada yaptığı birbirine zıt bu açıklamalar, kendisine olan güveni de bana göre tamamen yitirmiştir. Benim veya benim gibilerin güveni değil bahsettiğim. Birlikte oturup saatlerce konuştuğu ve bundan sonrası için belirlenen yolda birlikte devam edilecek insanların, yönetimde omuz omuza çalıştığı insanların güvenini kaybetti. Güven olmayan yerde başarı olmaz.

Mustafa Üstek’in bundan sonra aday olup olmayacağı yönünde yapacağı açıklamaların artık bir ciddiyeti kalmadı. Kanal58’de ‘Denizlispor’u kayyuma bırakmam. Gerekirse aday olurum.” Pamukkale TV’de ‘Aday olmayacağım’, internet sitelerine de ‘Kesinlikle aday değilim’ demek yerine, basın toplantısı düzenleyerek veya kulübün resmi internet sitesinden yapacağı açıklamayla son kararını açıklaması gerekirdi.

Denizlispor büyük camiadır sahipsiz kalmaz. Tek endişem, bu tür belirsizliklerin takıma, dolayısıyla sahaya, yani skor tabelasına yansıma ihtimalinin yüksek olması.

http://www.buyuksehirhaberi.com
https://www.vitrualworld.com