SON DAKİKA

DENİZLİ MİLLETVEKİLİ 2,5 YILDIR KAYIP OLAN OĞLUYLA İLGİLİ KONUŞTU

Bu haber 09 Ağustos 2018 - 15:20 'de eklendi ve 1.570 views kez görüntülendi.
960x100 px

Denizlipost internet sitesinin haberine göre İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, 2 buçuk yıldır kayıp olan oğlu Hüseyin Kağan Öztürk’ün IŞİD’e katıldığı iddialarıyla ilgili Odatv’ye açıklamalarda bulundu. Odatv’den Caner Taşpınar’ın sorularını yanıtlayan Öztürk, iddialarla ilgili açıklama yaptı.

Oğlundan yıllardır haber bekleyen Öztürk, “Benim oğlum iki buçuk yıldır kayıp. Nerede olduğunu ne ben biliyorum, ne de devlet. Size bu iddiayı ulaştıranların amacı İYİ Parti’nin kongre süreci nedeniyle spekülasyon yaratmaktır. Ben İYİ Parti vekili olmasam bugün bu iddiayı konuşuyor olmazdık. Oğlumun IŞİD’e katıldığını söyleyenlerin elinde eğer resmi bir belge ya da fotoğraf gibi somut bir şey varsa, lütfen bana ulaştırsın.” dedi.

Baba Öztürk, oğlunun nasıl kaybolduğunu şöyle anlattı: “Benim oğlum 22 Şubat 2016’da kayboldu. 18’ine girdikten 3 ay sonra… O günden beri haber alamıyorum. Türkiye 327’ncisi olmuş, Boğaziçi Üniversitesi Tarih Bölümü’nü kazanmış, yakışıklı ve başarılı bir çocuktu benim oğlum. ‘Aktivist’ti. Bakın bu kelimeyi özellikle söylüyorum. Bu özelliğinden yola çıkarak ‘DEAŞ’e katıldı’, ‘Türkmen cephesinde’ gibi iddialar ortaya atılır. Ama bugüne kadar devlet kurumlarından tek bir bilgi veya belge gelmedi” ifadelerini kullandı.

KAYNAK: www.denizlipost.com

http://www.buyuksehirhaberi.com
https://www.vitrualworld.com