SON DAKİKA

EVİ YANINCA KÖMÜRLÜKTE YAŞAMAK ZORUNDA KALDI

Bu haber 10 Ağustos 2018 - 4:35 'de eklendi ve 1.015 views kez görüntülendi.
960x100 px

ÖZEL HABER

Ümit BİLGİÇ

Denizli’nin Acıpayam İlçesi’ne bağlı Güney Mahallesi’nde Nisan ayında çıkan yangınla evi yanan ve evinin yanında bulunan kömürlükte yaşamak zorunda kalan 80 yaşındaki Fatma Dağ, Denizlili hayırseverlerin yardımını bekliyor.

 

Denizli’nin Acıpayam İlçesi’nde bağlı Güney Mahallesi’nde tek başına babasından kalan evde yaşayan ve Nisan ayında çıkan yangınla evsiz kalan 80 yaşındaki Fatma Dağ, yanan evinin yanında bulunan kömürlükte yaşamak zorunda kaldı. Nisan ayında çıkan yangınla evinin tamamen yangını ve evsiz kaldığını belirten Dağ, kendisine uzatılacak bir yardım elini bekliyor.

 

ALEVLER BİR ANDA EVİ SARDI

Yangının nasıl çıktığını anlamadığını belirten 80 yaşındaki Fatma Dağ; “Evimde otururken diğer odaya gittim ve geri geldiğimde nedenini henüz bilmediğim bir nedenden dolayı pencerede bulunan perdeler bir anda alev almış. Alevler bir anda büyüdü ve evin tamamını sardı. Bende dumandan etkilendim ve olay yerine gelen ambulans ile hastaneye kaldırıldım. Geri döndüğümde babamdan kalan ev ve yanında bulunan küçük bir ev daha vardı oda yanmış. Kısacası geriye hiç bir şey kalmamış” dedi.

 

“KÖMÜRLÜKTE YAŞAMAK ZORUNDA KALDIM”

Yangının ardından evsiz kalan ve yanan evinin yanında bulunan kömürlükte yaşamak zorunda kalan Fatma Dağ; “Yapacak bir şeyim yok. Paramda yok yeni bir ev yaptırıp içerisinde yaşasam. Mecbur kaldığım için kömürlükte yaşamak zorunda kaldım. Şuan ne yapacağımı bilmiyorum. Devlet yetkililerimizden ve hayırseverlerden yardım bekliyorum” dedi.

 

http://www.buyuksehirhaberi.com
https://www.vitrualworld.com