SON DAKİKA

MANŞETLERDEN DERLEME

Bu haber 09 Ağustos 2018 - 13:10 'de eklendi ve 290 views kez görüntülendi.
960x100 px

Ülkede olup bitenler vatandaşlara nasıl yansıtılıyor ve vatandaşın tepkisi nasıl?

Hitlerin propaganda bakanı Gabbels’in “Yalan ne kadar büyükse inananı o kadar çok olur” sözü ile “Bana vicdansız bir medya verin, size bilinçsiz bir halk sunayım” sözleri propaganda uzmanlarının adeta besmelesi haline gelmiştir. Bugün “ülkemizin hangi ciddi sorunları var?” diye sokaktaki vatandaşa sorsanız çoğundan dişe dokunur bir cevap alamazsınız. Sebebi Gabbels’in sözlerinde yatıyor “Bilinçsiz Medya”.

Ülkemizin ekonomisi freni patlamış kamyon gibi hızlanarak yokuş aşağı gidiyor. Sadece ekonomi değil, dış politika, eğitim ve sağlık konularında da ciddi sorunlarımız var. Lise giriş sınavları yapıldı, sonuç felaket. Yeni Milli Eğitim Bakanı 3 bürokratı görevden alıp haklarında soruşturma açtırdı. Öğrenciler zorla İmam Hatiplere ve Meslek okullarına yönlendirilmek isteniyor. İktidar İmam Hatip meraklısı ama millet öyle düşünmüyor, İmam Hatip kontenjanlarının ancak yarısı doldurulabilmiş. Gazetelerde bu konuyla ilgili ciddi bir habere rastlamak pek mümkün değil.

İktidara yakın gazetelerde öne çıkan haberler vatandaşı aydınlatacak ya da rahatsız edecek cinsten değil. Adnan Oktar değişmez haber kaynağı oldu, hakkında her gün mutlaka bir şeyler yazılıyor. Bugün iki kız kardeşle aynı anda evli olduğu, kızların annelerine de “Sevgilim” dediği haberi yer aldı. Oysa geçen haftalarda Oktar’ın rahatsızlığı nedeniyle cinsel yeteneğini kaybettiği yazılmıştı.

Türk- Amerikan ilişkilerini düzeltmek için 9 kişilik bir heyet ABD’ne gitmiş… Sonuç çıkar mı, sanmıyorum.

Bedelli askerliğe rekor başvuru yapılmış. Devletin kasasına 3 milyar girecekmiş… Demek ki artık “her Türk asker doğar” yerine “her fakir asker doğar” diyeceğiz.

Türkiye’yi uçuracak projeler masaya yatırılmış… Bu yıllardır ezberlediğimiz bir deyimdir. Proje cenneti bir ülkeyiz ama projeleri yapmak için kaynak bulmak lazım. Teknolojide de maalesef dışa bağımlıyız.

Trump dünyaya savaş ilan etmiş… Bu toplu-tüfekli bir savaş değil, ekonomik savaş. Trump, “İran ile iş yapan ABD ile iş yapamaz” demiş. Avrupa Birliği anında cevap vermiş “İran ile ticarete devam edeceğiz”. Bizim İran’la ciddi ticaretimiz var; petrol ve doğalgaz. Hükümet Trump’ı ne kadar ciddiye alacak zamanla göreceğiz.

En farklı manşetler Sözcü ve Cumhuriyet’te idi. Cumhuriyet dövizdeki yükselişe ağırlık vererek iktidar “Önce fakirleş, sonra çıkış ara” başlığını atmış, ABD’ne giden heyeti geç atılmış bir adım olarak görmüşler.

Sözcü ise Seçim vaatleri şarkılarda kaldı diyerek;

“Hani dolar düşecekti,

Hani enflasyon inecekti,

Hani millet gülecekti” yazmış.

 

CHP’de bitmek tükenmek bilmeyen iç çekişme medyanın ortak malzemesi. Son günlerde CHP’nin yanına İYİ Partiden istifa edenlerin demeçleri de eklendi.

Ve dolar an itibariyle; 5,2993 TL….

http://www.buyuksehirhaberi.com
http://www.satkirala.com
http://wwwgazetesehir.com