SON DAKİKA
divarci

ROTARY HİZMETLERİYLE İLHAM KAYNAĞI OLACAK

Bu haber 09 Ağustos 2018 - 10:00 'de eklendi ve 175 views kez görüntülendi.
divarci

Uluslararası Rotary 2440. Bölge Federasyonu’nun 2018-2019 Dönem Başkanı Alaeddin Demircioğlu oldu.

Görevi 2017-18 Dönem Başkanı Lütfi Demir’den devralan Demircioğlu, 13 Grup Kulüpleri olan Denizli Rotary Kulübü, Delikçınar Rotary Kulübü ve Pamukkale Rotary Kulüpleri ev sahipliğinde Denizli Gazeteciler Cemiyeti İlyas Hayta toplantı salonunda düzenlendi. Toplantıya Denizli Rotary Kulübü Başkanı Gülin Gül Coşkun, Pamukkale Rotary Kulübü Başkanı Fatma Banu Nebioğlu, Delikliçınar Rotary Kulübü Başkanı Hüseyin Pakdoğan’da katıldı

Uluslararası Rotary’nin “İlham Kaynağı Olalım” temasıyla 1 Temmuz’da başlayan ve tüm dünyada toplumlara hizmet üreterek değişen dünyanın yeni gereksinimlerine yanıt vermek üzere projeler üretip harekete geçmeyi hedeflediğini belirten dönem başkanı Alaeddin Demircioğlu, Rotary’nin bu değişimi gerçekleştirebilmek için değişimi önce kendi içinde oluşturmayı planladığını vurguladı. Dönem Başkanı Demircioğlu ” Rotary özellikle sağlığımızı ve yaşamımızı direk etkileyen çevre kirliliği ve iklim değişikliği gibi olumsuzluklara dikkat çekip bu konularda yoğunlaşmayı öneriyor. 113 yıllık organizasyonumuzda birlikte hareket ederek toplumumuzda belki de hiç tanımadığımız insanların yaşam standartlarını hiçbir karşılık beklemeden yükseltebileceğimizi işaret ediyor. Bu ideale ulaşmak için çağımızın bize sunduğu son teknolojileri ve sosyal medyayı kullanarak hedeflerimizi, amaçlarımızı ve hizmetlerimizi doğru anlatmamız gerekiyor” dedi.

Dönem Başkanı Demircioğlu ayrıca, ” Bu dönem üzerinde çalıştığımız bir diğer konu ise ‘Toplumsal Barış ve Toplumsal İletişim’ dir. Günümüzde ihtiyaç hissettiğimiz ve toplumu oluşturan bireyler arasında mutlak tesis edilmesi gerekenin sevgi, saygı ve hoşgörü ortamı olduğunu düşünüyoruz.  Bu ortamı oluşturmak için çalışmaları yapmak üzere oluşturduğumuz bir komitemiz var ve uzman arkadaşlarımız bu konu ile ilgili çalışmalarını sürdürüyorlar. Dönem içinde yapacağımız çeşitli uygulamalarla toplumumuzda bu farklılaşmayı yaratma arzusu içerisindeyiz. Sonuç olarak; Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’ün söylediği gibi; ‘En iyi bireyler, kendinden çok, bağlı olduğu toplumu düşünen, onun varlığının ve mutluluğunun korunmasına yaşamını veren insanlardır. ‘Bizler de O’na layık vatandaşlar olmaya çalışıp ilham kaynağı olacağız.” şeklinde konuştu.Rotary’nin insanlığa hizmet üreten çalışmalarını ve bu yıl ki projelerinin anlatıldığı toplantı federasyona bağlı kulüplerin dönem projelerini sunmalarının ardından sona erdi.

http://www.buyuksehirhaberi.com
https://www.vitrualworld.com