Bugün 18 Eylül 2014 Perşembe RESMİ İLANLAR| Üye Girişi| Bize Ulaşın |Künye |Reklam |Ana Sayfa  
  GÜNDEM-ASAYİŞ   SİYASET   EKONOMİ   TARİH   EĞİTİM   SAĞLIK   MAGAZİN   SPOR   YAŞAM-İNSAN   KENT-İLÇELER   CHP   AKP   MHP
Denizli Hizmet Gazetesi - KEFENLİ, DARAĞAÇLI EYLEM

KEFENLİ, DARAĞAÇLI EYLEM
Denizli’de, Mısır’da 529 kişi içini verilen idam kararını protesto amacıyla kefenli ve darağaçlı eylem yapıldı.
Mısır’da Müslüman Kardeşler üyesi 529 kişi hakkında idam kararı verilmesi ile ilgili tüm yurtta olduğu gibi Denizli’de de eylem yapıldı. Delikliçınar Meydanı’nda yapılan eyleme 200 kişi katıldı. Meydanda kurulan temsili darağaçları dikkat çekerken, bazı gençlerin kefen giydiği görüldü. Eylemde sık sık "Mursi seninleyiz", "Mursi’ye selam direnişe devam" sloganları atıldı. Grup adına konuşan AK Parti Denizli İl Gençlik Kolları Başkanı Bilal Kılınç, Muhammed Mursi’nin darbeyle görevden uzaklaştırılmasının ardından yaşanan gelişmelere dikkat çekti. Dünyanın yaşananlara darbe bile diyemediğini ifade eden Kılınç, şöyle konuştu: "Müslüman Kardeşler üyesi 529 kişi, yarım saatlik bir duruşma neticesinde idama mahkum edildi. Darbecilerin haksız, hukuksuz ve adaletsiz yapıları tarafından verilen bu karar zulmün ve zalimlerin layihası olarak tarihe geçmiştir. Adına mahkeme bile denilemeyecek bu yapıların müslümanları yargılama ve onları idama mahkum etme gibi bir hak ve yetkileri yoktur. İdama mahkum edilen kardeşlerimiz gibi bizler de bu kararı tanımıyor ve gayrimeşru olduğunun bir kere daha altını çiziyoruz. Tüm dünya bu konuda artık harekete geçmelidir."  
Açıklamanın ardından idama mahkum edilenler için imza kampanyası başlatılırken, imzaların Mısır Müftülüğü’ne gönderileceği öğrenildi. (İHA) 
9/4/2014
Haberi Yazdır   |   Yorum Yaz

Bu Habere Yapılan Yorumlar (0)

Tüm Yorumlar
Altay Varol´un köşe yazısı...


Vali atamaları hakkında karar Resmi Gazete’de yayınlandı. Merkeze alınmak için İçişleri Bakanlığı’na dilekçe veren Denizli Valisi Abdülkadir Demir merkeze alınırken, Denizli Valiliğine Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe atandı.


Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, çıkan bir yangın sonucunda evi yanan, gözleri görmeyen ve bir ayağını kullanamayan engelli Ramazan Uzun’a (70) sahip çıktı.


Denizli Antalya karayolunda gece karanlığında kullandıkları motosikletin önünü kaldırıp tek tekerle 60 kilometre hıza kadar ulaşan iki genç ölüme meydan okudu. Denizli il merkezi sınırı bitimine kadar yaklaşık 5 kilometre devam eden yolculuk karayolundaki diğer sürücülerin de dikkati sayesinde kazasız sona erdi.


Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı ve Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Kurul Üyesi Nuri Kolaylı ve BİK Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Arslan, ilan mevzuatı, sektörün kronikleşmiş sorunları hakkında Denizli’deki basın çalışanlarını bilgilendirdi


“Ben Suçluyum”ya siz? (5) HAYRİ ÜN´NÜN KÖŞE YAZISI


Denizli’ye getirilen 270 kilo ağırlığındaki orkinos görenleri şaşkına çevirdi.


Denizli’de, bir fabrikada çıkan yangında kimyasal maddeler tutuşunca alevler fabrikayı sardı. Yangına 10 itfaiye aracı ve iş makineleri müdahale ederken, yangın dört saatlik çalışmanın ardından kontrol altına alındı.


Denizli’de Eylül ayında zaman zaman etkili olan yağmur yağışları barajların dolmasında yeterli olmadı. Vali Recep Yazıcıoğlu Gökpınar Barajında su seviyesi gözle görülür şekilde düştü ve barajın büyük bölümü boşaldı.
HAMİT  TEKKANAT
YENİ MODA “OKUL YAKMAK”

AYFER  KÜÇÜKKAHVECİ
Biraz empati lütfen!

DENIZLI
HABER ARŞİVİ
   BAĞLANTILAR
Denizli Valiliği
Denizli Emn. Müd.
Milli Eğitim Müdürlüğü
TC Kimlik No. Öğrenme
Vergi No. Öğrenme
Telefon Rehberi
SSK
Emeklilik Tarihi
Motorlu Taşıtlar Vergisi