Bugün 24 Temmuz 2014 Perşembe RESMİ İLANLAR| Üye Girişi| Bize Ulaşın |Künye |Reklam |Ana Sayfa  
  GÜNDEM-ASAYİŞ   SİYASET   EKONOMİ   TARİH   EĞİTİM   SAĞLIK   MAGAZİN   SPOR   YAŞAM-İNSAN   KENT-İLÇELER   CHP   AKP   MHP
Denizli Hizmet Gazetesi - KEFENLİ, DARAĞAÇLI EYLEM

KEFENLİ, DARAĞAÇLI EYLEM
Denizli’de, Mısır’da 529 kişi içini verilen idam kararını protesto amacıyla kefenli ve darağaçlı eylem yapıldı.
Mısır’da Müslüman Kardeşler üyesi 529 kişi hakkında idam kararı verilmesi ile ilgili tüm yurtta olduğu gibi Denizli’de de eylem yapıldı. Delikliçınar Meydanı’nda yapılan eyleme 200 kişi katıldı. Meydanda kurulan temsili darağaçları dikkat çekerken, bazı gençlerin kefen giydiği görüldü. Eylemde sık sık "Mursi seninleyiz", "Mursi’ye selam direnişe devam" sloganları atıldı. Grup adına konuşan AK Parti Denizli İl Gençlik Kolları Başkanı Bilal Kılınç, Muhammed Mursi’nin darbeyle görevden uzaklaştırılmasının ardından yaşanan gelişmelere dikkat çekti. Dünyanın yaşananlara darbe bile diyemediğini ifade eden Kılınç, şöyle konuştu: "Müslüman Kardeşler üyesi 529 kişi, yarım saatlik bir duruşma neticesinde idama mahkum edildi. Darbecilerin haksız, hukuksuz ve adaletsiz yapıları tarafından verilen bu karar zulmün ve zalimlerin layihası olarak tarihe geçmiştir. Adına mahkeme bile denilemeyecek bu yapıların müslümanları yargılama ve onları idama mahkum etme gibi bir hak ve yetkileri yoktur. İdama mahkum edilen kardeşlerimiz gibi bizler de bu kararı tanımıyor ve gayrimeşru olduğunun bir kere daha altını çiziyoruz. Tüm dünya bu konuda artık harekete geçmelidir."  
Açıklamanın ardından idama mahkum edilenler için imza kampanyası başlatılırken, imzaların Mısır Müftülüğü’ne gönderileceği öğrenildi. (İHA) 
9/4/2014
Haberi Yazdır   |   Yorum Yaz

Bu Habere Yapılan Yorumlar (0)

Tüm Yorumlar
Denizli Büyükşehir Belediyesi´nin her gün farklı bir mahallede düzenlediği iftar sofrası bu kez muhtarları ağırladı.


Pamukkale İlçesi’ne bağlı Karahayıt Mahallesi’nde TOKİ tarafından yapılan okul binasında yangın çıktı.


Denizli Ticaret Odası (DTO) tarafından Marla Restaurant’ta düzenlenen iftar yemeği, Denizli’nin iş ve siyaset dünyasının önemli isimlerini bir araya getirdi. İftarda konuşan DTO Başkanı Necdet Özer, başta Gazze olmak üzere bir çok ülkede müslümanların yaşadığı acıların yürekleri burktuğunu söyledi.


Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Türk basınında sansürün kaldırılmasının 106´ıncı yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.


İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Denizli Şubesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen iftar yemeği bu yıl Kültür Sitesi’nde gerçekleştirildi.


Denizli’nin önde gelen bilişim şirketlerinden Active Bilişim, çalışanlarına iftar yemeği verdi.


Denizli Gazeteciler Cemiyeti (DGC)Başkanı Ümit Varol, çağdaş ve demokratik hayatın vazgeçilmez unsurlarından biri olan basının görevini en iyi şekilde yapmak için çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi.


Tıkıroğlu Şirketler Grubu iftar yemeği verdi.


Denizli İnternet Medyası Derneği Başkanı Erol Uçkan, İsrail’in Filistin’de yaptığı katliamı görmezden gelen dünya medyasını, Basın Bayramında kınadı. Uçkan, Bayramı kara bayram olarak yaşadıklarını söyledi.
HAMİT  TEKKANAT
İSRAİL’E KARŞI ASLAN

AYFER  KÜÇÜKKAHVECİ
Biraz empati lütfen!

DENIZLI
HABER ARŞİVİ
   BAĞLANTILAR
Denizli Valiliği
Denizli Emn. Müd.
Milli Eğitim Müdürlüğü
TC Kimlik No. Öğrenme
Vergi No. Öğrenme
Telefon Rehberi
SSK
Emeklilik Tarihi
Motorlu Taşıtlar Vergisi